Wbrew powszechnej opinii przypisującej programom komputerowym typu Photoshop wręcz magiczne zdolności, nie są one aż tak wszechstronne.

Głównym problemem w przypadku sesji biznesowych jest często nierówny koloryt ludzkiej skóry oraz jej podatność na odbijanie światła, co skutecznie utrudnia, a czasem uniemożliwia, pracę grafikowi pragnącemu osiągnąć jak najlepsze, aczkolwiek nadal naturalne (bądź naturalnie wyglądające) efekty. Pomocny w tej kwestii jest profesjonalny makijaż, który przygotuje entourage modela czy modelki do sesji zdjęciowej. Odpowiednio wykonana przez wizażystę baza zakryje wszelkie niedoskonałości ale również wyeksponuje rysy twarzy w taki sposób, aby współpracowały z silnym światłem błyskowym lamp w studio. Warto zauważyć, iż takie przygotowanie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć w pierwszym przypadku jest zazwyczaj punktem wyjścia do pełnego makijażu twarzy.

profesjonanly_makijaz_do_biznesowych-porownanie

Pani Ania na powyższym zdjęciu zaprezentowała się w samodzielnie wykonanym makijażu. Był on subtelny i bardzo dobrze wyglądał na żywo, natomiast do zdjęć  w ostrym świetle lamp błyskowych okazał się zbyt delikatny, co spowodowało widoczne na zdjęciu błyszczenie się skóry twarzy pod oczami. Po prawej stronie natomiast, pani Ania już w profesjonalnym makijażu biznesowym, który wyraźnie zmatowił cerę. Dodatkowo zostały podkreślone oczy i delikatnie usta. Dodam tylko, że powyższe zdjecia nie zostały poddane retuszowi komputerowemu, zatem wszystko co widzimy, to efekt pracy makijażystki.

           Nie od dziś wiadomo, że fotografia rządzi się swoimi prawami – potrafi w sekundzie uchwycić to, co ulotne, ale i brutalnie obnażyć swoim hiperrealizmem wiele szczegółów, które nigdy nie musiały zostać zauważone. Z tego samego powodu makijaż do sesji znacznie odbiega od makijażu codziennego czy nawet wieczorowego, ponieważ nie musi współpracować z ludzkim okiem lecz soczewką aparatu (a w warunkach studyjnych dodatkowo uwzględniać także sztuczne oświetlenie). Choćby z tego powodu warto skorzystać z usług specjalisty, który dokładnie wie, jak zachować odpowiednie proporcje w tym niecodziennym środowisku, tak aby efekt końcowy nie ulotnił się wraz z błyskiem lampy, ale również nie stał się przerysowany, a przez to – nieestetyczny.

            Szczególnie ważne jest to w przypadku sesji biznesowych, które bardzo często pracują na pierwsze wrażenie firmy lub przedsiębiorcy. Makijaż współgra w tej kwestii z odpowiednio dobranym i przygotowanym do sesji ubiorem, o czym pisaliśmy w poprzednim poście.

            W EnzeStudio korzystamy z usług dyplomowanej stylistki i wizażystki, która wspólnie z fotografem dba o każdy szczegół sesji.

Makrtyna-Makeup

Makeup-dla-mężczyzn

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz