Zdjęcia biznesowe wykonujemy raz na kilka lat, warto więc zadbać, aby wyszły jak najlepiej.

Dzisiejszy post postanowiliśmy więc poświęcić wyjaśnieniu, jak przygotować się do sesji, gdyż ten aspekt ma bardzo istotny wpływ na efekt finalny, który zależy zarówno od naszych umiejętności, jak i od Twojego przygotowania się. Ponadto, jeśli dobrze się przygotujesz, wszystko przebiegnie sprawnie i będziesz mieć to „straszne przeżycie” szybko za sobą ;)

Dla nas zdjęcia to przede wszystkim emocje. Fotografie powinny je pokazywać i powinny je wywoływać. Tak więc po pierwsze i najważniejsze: przyjdź na sesję w dobrym humorze i z pozytywnym nastawieniem! Twój uśmiech plus dobra atmosfera, którą zapewniamy podczas sesji zagwarantuje wiele dobrych kadrów. To już potwierdzone setkami udanych zdjęć! ;)

Druga ważna sprawa to strój. Przed rozpoczęciem zdjęć doradzamy, jaki zestaw będzie najodpowiedniejszy, więc weź ze sobą minimum dwa warianty stroju, np. dwie różne koszule, krawaty lub marynarki. Jeśli wykonujesz nietypowy zawód lub po prostu chcesz uzyskać konkretne wskazówki odnośnie doboru stroju jeszcze przed przybyciem na sesję – napisz do nas.

Poniżej informacje dla panów.

Standardowy portret biznesowy dla mężczyzny robimy w marynarce, koszuli i krawacie. Kolorystyka (o ile nie mamy jej narzuconej firmowym dress code’m) jest dowolna, najlepiej jednak sprawdzają się szare, czarne i granatowe marynarki oraz dopasowane do nich koszule (biała jest zawsze dobrym wyborem). Unikajmy zieleni i brązów.

  1. Koszula powinna być wyprasowana. Najlepiej, aby była gładka (nie w kratkę, nie w prążki), gdyż wzory powodują niechciany przez nas efekt mory i uniemożliwiają późniejszy retusz ewentualnych zagnieceń.
  2. Marynarka, tam samo jak koszula, powinna być dopasowana i najlepiej bez faktury.
  3. Spodnie – są nieistotne przy większości portretów biznesowych, ponieważ nie widać ich na zdjęciu. Jeśli będą istotne, napiszemy Ci o tym.
  4. Fryzura – włosy umyte, można również odwiedzić przed sesją fryzjera, co polecamy.
  5. Zarost – wedle uznania, ale zadbany.
  6. Biżuteria – unikajmy ostentacyjnej biżuterii, ale markowy zegarek, czy spinki do mankietów stanowią zawsze doskonały dodatek.

 

Panie mają nieco więcej możliwości jeśli chodzi o dobór stroju.

Może to być klasycznie koszula i marynarka, ale także np. biznesowa sukienka (zakrywająca ramiona). Kolorystyka podyktowana jest indywidualnymi upodobaniami lub wymogami pracodawcy, pozostawiamy więc paniom maksymalną swobodę w tej kwestii.

  1. Make-up – zdecydowanie polecamy skorzystanie z opcji profesjonalnego makijażu dla portretów biznesowych. Ostre światło lamp błyskowych jest bardzo wymagające.
  2. Fryzura – nie mamy niestety zakładowego fryzjera :( Dobrze jest więc wybrać się na ułożenie włosów przed sesją, ale jeśli nie masz takiej możliwości to zadbaj o to, aby włosy były świeżo umyte.
  3. Strój – przed sesją wyprasuj wszystkie elementy garderoby, które się gniotą i koniecznie przynieś je na wieszaku. Marynarki, czy koszule przyniesione w torbie, nawet jeśli były wcześniej prasowane, do niczego się nie nadają.
  4. Biżuteria – jest dopuszczalna, ale miejmy na uwadze charakter wykonywanych zdjęć – powinno być klasycznie i elegancko.

 

Powyższe wytyczne dotyczą portretów biznesowych dla profesji, gdzie standardem jest klasyczny, elegancki wygląd. W każdym innym przypadku, jeśli nie masz pewności, jaki strój dobrać, po prostu skontaktuj się z nami.