W swojej pracy wizażystki często spotykam się ze zdziwieniem, gdy wraz z fotografem zaproponujemy mężczyźnie wykonanie makijażu. Jednak tak naprawdę jest on niezbędny przy sesjach wizerunkowych, a w szczególności przy pozowaniu do zdjęć biznesowych. Dlaczego?

Profesjonalny makijaż (i kobiet, i mężczyzn) daje fotografowi większe możliwości przy obróbce. Przede wszystkim ma on mniej pracy przy retuszowaniu. Makijaż sprawia, że przed obiektywem wygląda się bardziej naturalnie, świeżo i elegancko. A przecież zależy nam, by na oficjalnych zdjęciach biznesowych pozbyć się sztucznych efektów i widocznej ingerencji fotografa. Dlatego też im lepiej prezentuje się model, tym naturalniejszy będzie efekt na finalnych zdjęciach.

Na czym polega makijaż dla panów?

Przede wszystkim trzeba zatuszować niedoskonałości oraz zmatowić cerę. Wszelkie zaczerwienienia oraz nierówny koloryt skóry zostanie wyrównany – twarz stanie się gładka, o jednolitej barwie. To ważne, bo oświetlenie w studio fotograficznym potrafi odsłonić nawet drobne mankamenty urody, nie zwracające uwagi na co dzień. Istotne jest także wyczesanie brwi oraz ułożenie brody lub wąsów. Wizażysta (jeśli jest taka potrzeba) delikatnie zakamufluje pojawiające się w brwiach oraz zaroście ubytki.

Wielu panów martwi się, że makijaż będzie widoczny. Niepotrzebnie! Silne oświetlenie, lampy błyskowe oraz najlepszej jakości aparat fotograficzny w połączeniu z dobrze wykonanym makijażem sprawia, że twarz uzyskuje schludny, zadbany wygląd, bez efektu „maski”. To szczególnie ważne przy sesjach wizerunkowych i zdjęciach korporacyjnych. Zależy nam przecież na nienagannym pierwszym wrażeniu, które chcemy uzyskać dzięki profesjonalnym zdjęciom.

Makijaż dla Panów wcale nie jest tak rzadko spotykany jak nam się wydaje. Nie jest tajemnicą, że każdy model na pokazach mody oraz aktor oglądany w telewizji lub teatrze ma wykonany makijaż. Jeżeli zrobi go profesjonalista, jest on prawie niewidoczny dla widzów, a efekt jaki daje (gładką, matową twarz o eleganckim i świeżym wyglądzie) można podziwiać np. na okładkach kolorowych magazynów i na scenie.

Czy trzeba się jakoś przygotowywać do sesji korporacyjnej?

Zalecam zadbać o cerę już kilka dni przed terminem pozowania do zdjęć biznesowych. Dokładne (a jednocześnie delikatne!) oczyszczenie twarzy oraz krem nawilżający rano i wieczorem na pewno nie zaszkodzi (może tylko pomóc!) ;). Odpowiednie będą produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry mężczyzn.

Po zakończeniu zdjęć biznesowych wizażystka jest przygotowana do zmycia makijażu. Co ciekawe, niejednokrotnie osiągnięty efekt podoba się panom tak bardzo, że rezygnują z demakijażu po sesji! To najlepsza ocena mojej pracy i efektów, jakie może dać profesjonalnie przygotowana do zdjęć twarz.

Serdecznie zapraszam wszystkich panów do skorzystania z usługi makijażu w dzień sesji zdjęciowej!

Kinga Warakomska -wizażystka