Jak pozować do zdjęć biznesowych? Za pewne wielu z Was zadaje sobie to pytanie. Pozowanie do zdjęć biznesowych nie jest tak proste jak się wydaje. Nie wystarczy bowiem przyjść i zrobić sobie kilka fotek w studio. Jeżeli chcemy, by sesja wizerunkowa wyszła profesjonalnie, trzeba się wcześniej przygotować. Oto kilka podstawowych porad, które pomogą wam stworzyć profesjonalny wizerunek.

  1. Po pierwsze: luz, luz i jeszcze raz luz. Denerwujesz się przed obiektywem, bo fotografia korporacyjna ma być bardzo pro? Daj sobie trochę luzu. Każde napięcie mięśni, nienaturalna poza – to wszystko wyjdzie na zdjęciu. Po prostu weź kilka głębokich oddechów, wybierz pozycję, w której ci wygodnie i pomyśl o czymś miłym. Efekt – gwarantowany!
  2. Odpowiednia postawa. Zdecyduj, czy będziesz robić zdjęcie na stojąco, czy może np. za biurkiem lub w trakcie spotkania czy wystąpienia. Pamiętaj by lekko przenieść ciężar ciała ku przodowi. To stwarza wrażenie pewności siebie. Dobry fotograf obejrzy cię w kilku aranżacjach i wybierze tę, w której prezentujesz się najlepiej.
    Jak pozować do zdjęć biznesowych - Luz podczas sesji biznesowej
    fot. Natalia Zwolińska
  3. Gdzie podziać te ręce? Odwieczny problem przed aparatem… Schować do kieszeni? Zapleść na piersiach? To zależy od tego jakie zdjęcia chcesz mieć. Ręce w kieszeniach (jedna lub dwie) tworzą bardziej luzacki look. Splecione na klatce piersiowej to tzw. postawa szefa – symbolizuje pewność i władzę. Najważniejsze by były ułożone naturalnie.
  4. Śmiać się, czy nie śmiać? Ludzie uśmiechnięci wyglądają niepoważnie?Nieprawda! Często polecam delikatny uśmiech. Twarz ładniej się prezentuje i osoba na zdjęciu sprawia wrażenie pozytywnej i przyjacielskiej. Nikt nie lubi ponuraków, prawda?