Sesja wizerunkowa w plenerze uzależniona jest aury, a że w końcu zawitała do nas piękna, słoneczna pogoda, to rozpoczynamy sezon na biznesowe sesje zdjęciowe na świeżym powietrzu. Naturalne otoczenie i kreatywna atmosfera sesji nadają unikalny efekt powstałym zdjęciom wizerunkowym – o to właśnie chodzi!

Co to w ogóle jest sesja wizerunkowa?

Zdecydowanie od tego powinnam zacząć. W dzisiejszych czasach wizerunek ma kolosalne znaczenie w biznesie. Konieczne jest zadbanie o niego, szczególnie jeśli jesteś twarzą swojej firmy, bloga czy produktu.

Profesjonalny wizerunek to wiele czynników, które połączone ze sobą budują pewien spójny obraz. Sesja wizerunkowa ma przede wszystkim wydobyć to, co świadczy o naszym profesjonalizmie, pokazać nasz indywidualizm lub nakreślić szerszy obraz naszej wyjątkowej osobowości, czy też osobowości naszej marki. Co więcej jesteśmy w stanie sami zdecydować, w jakim kierunku chcemy iść, jaką wybrać konwencję, aby być postrzeganym przez odbiorców zdjęcia dokładnie tak, jak chcemy. To właśnie jeden z elementów kreowania wizerunku, więc nie zostawiajmy tej kwestii przypadkowi!

Sesja wizerunkowa w plenerze - Specjalista PR - Beata Leszczyńska PR

Wybór miejsca na sesję wizerunkową

Ładna pogoda na zewnątrz daje nam możliwość wyjścia ze studia fotograficznego.  Mamy dzięki temu nieograniczone możliwości wybrania odpowiedniej scenerii dla zaprezentowania walorów swojej marki, swojej osobowości, czy charakteru naszego biznesu. Pewien już utarty, ale jakże aktualny w naszej dziedzinie slogan mówi:  “jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów”! Warto zatem odpowiednio taką sesję zaplanować i wybrać lokalizację pasującą do naszej działalności, aby powstałe zdjęcia wizerunkowe mówiły same za siebie i nie wymagały już komentarza.

Nie ma w kwestii wyboru miejsca określonych zasad, ogranicza nas jedynie wyobraźnia, pomysłowość i kierunek w jakim chcemy podążać budując nasz wizerunek. W artykule zamieściłam kilka zdjęć z naszych sesji w plenerze – w parku, przy biurowcu i w salonie meblowym. :)

Sesja wizerunkowa - zdjęcie biznesowe - Gdynia

Jeśli nie mamy pomysłu na swój wizerunek, tym bardziej na miejsce w jakim mogłaby być wykonana sesja wizerunkowa, warto do nas napisać. Pomagamy podjąć decyzję, robimy wspólną “burzę mózgów”, szukamy rozwiązania, jak najlepiej przedstawić Twoją markę na zdjęciach, aby oddać jej sedno i nadać jej tożsamość. Jeśli Twój biznes już całkiem dobrze prosperuje polecamy konsultację lub stałą współpracę ze specem od PR lub od kreowania wizerunku. Taka osoba będzie wiedziała, czego Ci na danym etapie rozwoju marki potrzeba.

Dla kogo sesja wizerunkowa w plenerze?

Sesja wizerunkowa opowiada pewną historię, ukazuje Twój styl pracy, nastawienie do klientów, ma pozwolić Cię poznać i polubić. Dlatego polecam taki rodzaj sesji każdemu kreatywnemu przedsiębiorcy (sama sesja jest efektem współpracy kreatywnego zespołu – fotografa, makijażystki, stylistki i samego przedsiębiorcy). Nasz zespół nie boi się wyzwań, więc im bardziej ciekawą masz profesję – tym dla nas lepiej :)

Dla jakich profesji robiliśmy sesje wizerunkowe dotychczas? Może Cię to zdziwi, ale zdecydowanie najwięcej było prawników (adwokatów, notariuszy). Kolejne miejsce zajmują trenerzy personalni, fizjoterapeuci i dietetycy. Są też agenci nieruchomości, specjaliści od marketingu i public relations, blogerzy, HR business partner, iluzjonista, aktor, muzycy, rękodzielnicy i najzwyczajniej przedsiębiorcy, którzy łączą swoją działalność z własnym wizerunkiem – kreują markę osobistą.

Zastosowanie zdjęć powstałych podczas sesji wizerunkowej jest bardzo szerokie. Więcej na ten temat przeczytasz w innym moim tekście, w którym opisałam przykładowe zastosowania zdjęć biznesowych. Odnosi się to również do sesji wizerunkowych w plenerze.

Zapraszam na sesje wizerunkowe w plenerze i życzę Wam samych słonecznych dni! ;)

Natalia  – fotograf w Enzestudio.pl